Hakkımızda

Hakkımızda

Refan Markası Hakkında

1991 senesinde parfümde başarılı olmanın yolları üzerine çalışmaya başlayan REFAN L.T.D şirketi, yüksek kaliteli ve olabildiğince fazla çeşidi üreterek alanında uzman kadrosunu oluşturdu. REFAN şirketi, Stefan Popov tarafından kurulmuş, isim seçiminde ise Stefan Popov ile Reni isminin birleşiminden yararlanılmıştır. REFAN 2009 senesinden itibaren Sefan Popov’un oğlu tarafından yönetilmeye başlamıştır.


Dünden bugüne çalışmalarıyla öncü olan REFAN şirketi dünya çapında bilinen kalite ve prestijin sembolü haline gelmiştir. Şirketi bu denli modernize hale getiren isim ise şirketin yönetim kurulu başkanı Anguel Popov olmuştur.

Anguel Popov yönetim kurulu başkanı olarak, REFAN L.T.D şirketi’nin uluslararası alanda ticaret atılımlarını sağlamıştır. REFAN L.T.D son 5 senede aldığı ödüllerle otoritelerin güvenini kazanmış ve yaptığı işin doğruluğunu kanıtlamıştır. 365 adet sertifikalar, ödüller, madalyalar, teşekkür mektupları şirket ekibinin ne denli profesyonel çalıştığının göstergesidir.


Uluslararası Prestijin Simgesi

REFAN L.T.D son 5 senede aldığı ödüllerle otoritelerin güvenini kazanmış ve yaptığı işin doğruluğunu kanıtlamıştır. 365 adet sertifikalar, ödüller, madalyalar, teşekkür mektupları şirket ekibinin ne denli profesyonel çalıştığının göstergesidir.

REFAN şirketler grubunun aldığı ödülleri şu şekilde sıralamak mümkün; Alanındaki ilk ödül 2011 yılında 'yeni iş modeli', 2012 yılı Frenchise modeli için diploma, 2013 yılı özel aile yatırım ödülleri, 2014 yılı özel kalite ödülü, 2014 yılı Avrupada en iyi Bulgar Frenchise modeli, 2014 yılı Uluslararası Avrupa kalite ödülü, senesi Bulgaristan da Alman Ekonomi ödülü,2015 senesi sürdürülebilir iş yatırım ödülü.

Refan Franchise modeli Bulgaristan, İspanya, İtalya, Portekiz, Yunanistan gibi 30 ülkede 350 frenchaising mağazası ile tüm REFAN ürünleri satışa sunulmuştur. REFAN çeyrek asırdır dökme olarak yüksek kalitede, her cebe uygun oldukça ekonomik, etkileyici, duyarlı ve çevre dostu parfümler üretmektedir.

Yüksek prestijli ekonomi dergisi Forbes, Refan Bulgaristan ve Frenchise iş modelini art arda 3 yıl ödüllendirmiştir:
- 2013 Yılı Özel Aile İş gelişimi Ödülü: Refan Bulgaristan’ın Frenchise modeli Aile iş Gelişiminde en iyi olanakları sunan olanak olarak tanınmıştır; şeffaflık, dürüstlük içeren yüksek kaliteli iş modeli.
- 2014 Yılı Kalite Ödülü: En yüksek kaliteli ürünler ve en iyi müşteri hizmetleri
- 2015 Yılı Özel Ödülü: Sürdürülebilir iş olanağı.Türkiye'deki Faaliyetler

Refan markası adı altında Türkiye'de çeşitli firmalar faaliyet göstermiş, fakat günümüzde A-S Dış Ticaret dışında hiçbir firma resmi faaliyetleri üstlenmemiştir. Firmamız A-S Dış ticaret olarak 2016 Haziran ayından itibaren Refan Bulgaria ile işbirliği içerisindedir.